לוי וינר, B.Sc. , MBA

לוי וינר                                               

ניסיון ניהולי ומקצועי
יותר מ – 30 שנה ממוקדות בשווק ובפתוח עסקי

o        ייצוג של חברה ספרדית בישראל – INSPIRALIA – סיוע ליותר ממאה חברות ישראליות ליהנות מקרן המענקים האירופית הורייזן 2020

  • ניהול מאגדים שווקיים של חברות ישראליות מובילות בתחום המים ואיכות הסביבה
  • שווק ומכירות, וניהול השווק, מהרמה האסטרטגית ועד לרמה הטקטית
  • פתוח עסקי – פתיחת שווקים, שת"פ אסטרטגיים, מיזמים משותפים, רכישות
  • בניית תכניות אסטרטגיות, הכנת תכניות עסקיות, ועיצוב תכניות שווק
  • הקמה וניהול חברות הי-טק, חברות הזנק, גיוס משקיעים, הנפקה (AIM)
  • ניסיון בעבודה עם המדען הראשי של משרד התמ"ת, קרן השווק, תכנית המו"פ האירופית, קרנות דו לאומיות, חממות טכנולוגיות וקרנות סיוע אחרות
  • שהייה ועבודה בחו"ל (ארה"ב) ועם חברות שם
  • ניהול טכני ותכניתי של פרוייקטים בתחומים מגוונים (מחשב, תקשורת, אלקטרו אופטיקה, ורב תחומיים)

ניסיון מקצועי

לויאלטק בע"מ ( – 1998)

בעלות וניהול של חברת ייעוץ לסיוע לחברות קטנות וגדולות בתחומי שווק, ניהול עסקים ותכנון עסקי. חונך עסקי ויועץ שווקי מוכר של משרד התמ"ת.

כלל מחשבים וטכנולוגיה (1991 – 1998)

(1995 – 1998) מנהל ACA ישראל. החברה בניהולי סיפקה למשרדי אדריכלים ומהנדסים את כל צורכי המחשב – חומרה, תכנה, רשתות, שרות, הדרכה, ותמיכה. בשלוש שנות הפעילות גדלו המכירות פי שבעה ויותר, אופי הפעילות הורחב לכל צורכי המחשב, ומערך הסוכנים אורגן מחדש והורחב.

(1991 – 1995) מנהל פתוח עסקי בקבוצה של מומחים, שפעלה כחטיבה ב"כלל מחשבים ומערכות". עסקתי בפתוח העסקים של הקבוצה, בשיווק, ושימשתי גם כעוזר למנכ"ל כלל מחשבים וטכנולוגיה בנושאי שיווק וכמרכז פורום השיווק של החברה האם. בארבע השנים שפעלתי בקבוצה, גדלו המכירות פי שמונה ויותר, מספר הלקוחות גדל וגוון ונעשו התאמות של פיתוחים לשוק האזרחי.

אלביט (1983 – 1991)

1991-1988 – מנהל שווק למערכות מוטסות, כולל מחשבים, תצוגות מתקדמות, מערכות תקשורת וניהול תקשורת (כגון לVOA ) מערכות גילוי תצפית ואבטחה, וחמוש חכם: לישראל, לארה"ב ולמדינות אירופה המערבית. ניסיוני כולל פתיחה וניהול של משרד החברה בוושינגטון בארה"ב.

במסגרת התפקיד מיסדתי קשרים עם חברות אמריקאיות רבותכגון IBM – החטיבה הצבאית, AEL, CACI, וכן McDonnell Douglas . מאמצי השיווק שלי בארה"ב לממשלה האמריקאית ולחברות השונות הניבו גם מכירות בהיקף של כ25- מליון דולר. בהתאם למדיניות החברה באותה עת, רוב החוזים שהשגתי היו בתחום האזרחי.

1988-1983 ניהלתי פרוייקטי פתוח אינטרדיסיפלינריים כמנהל טכני ואח"כ כמנהל תכנית. כולל:

זיהוי מטרות אוטומטי, כוונת קסדה למטוסים הכוללת תצוגה, תצוגת סמנים לטיסה במכשיר ראיית לילה למסוקים, ושיפור תמונת הווידאו. ניהלתי קבוצות מקצועיות של מהנדסים אווירונאוטים, קבוצת עבוד תמונה (אלגוריתמים, תכנה), כמו גם את המעבדה לפיזיקה של החברה.

הייתי גם רפרנט החטיבה לנושאי מו"פ הן בהקשר להנפקת אג"ח מו"פ ("חוק אלסינט") בזמנו, ואח"כ במסגרת הסיוע של משרד התמ"ת לפרוייקטי מו"פ. החל מ 1987- גם ניהלתי את השת"פ ( JOINT VENTURE ) של אלביט עם החברה האמריקאית LORAL.

התעשייה האווירית (1983-1977)

עבדתי כמהנדס וכמרכז פרוייקטים בחטיבת ההנדסה בחקר הייתכנות: ריכזתי פעילות הוכחה של שיטות ביות שונות, וכן חיישנים מגנטיים ורדיומטרים. ארגנתי פעילויות פתוח, ניסוי והוכחה בשיתוף עם רפא"ל, מב"ת, תע"ש, ומכון וויצמן.

השכלה: תאר ראשון ( .B.Sc ) מהטכניון בחיפה בהנדסה אוירונאוטית, 1972.
תאר שני ( MBA ) מביה"ס למנהל קלוג – רקאנטי של אוניברסיטת ת"א במנהל עסקים, 1977. (התמחות שיווק).
שפות: עברית (שפת אם), אנגלית (שליטה מלאה), צרפתית (בינונית), רומנית (שפת אם).